City of make-up w Katowicach!

 

17. edycja Branżowych Targów Kosmetycznych Beauty Fair dobiegła końca, pozostawiając po sobie wspaniałe wspomnienia. W ostatni weekend listopada zaskoczyliśmy zwiedzających nowymi inicjatywami branży beauty.

Akademia Maestro Olafa Tabaczyńskiego po raz drugi zorganizowała Mistrzostwa Polski Make-up Talent Show, podczas których 25 miłośników wizażu stanęło do walki o zdobycie najwyższego trofeum. Pierwsze miejsce zajęła i zdobyła zarazem Puchar Mistrza Polski Kinga Kolasińska, prezentując najwyższy poziom wizażowych umiejętności. Drugie i trzece miejsce zostało przyznane równie utalentowanym Monice Racińskiej i Joannie Stolar. Tematem Mistrzostw było Variètè czyli wspaniały, bogaty świat rewii i kabaretu, a dzięki temu wdzięcznemu tematowi wizażyści mieli szansę na stworzenie własnego, nietuzinkowego stylu.

W skład całego wizerunku wchodził nie tylko makijaż, ale i fryzura oraz strój, a stylizacje wszystkich prac zrobiły ogromne wrażenie na jury, do którego organizatorzy zaprosili Olafa Tabaczyńskiego, Magdę Atkins, Pablo Gil Cagne oraz Annę Bogdziewicz. Poziom prac był bardzo wysoki, co potwierdzała każda osoba związana z Mistrzostwami, a klimat rewii zawitał do Katowic i towarzyszył odwiedzającym przez całą sobotę. Dziękujemy naszym sponsorom, bez których nie było by tak wspaniale: Pierre René, MyMirro - lustra do makijażu, Face Place Make up Academy, Baldan Group, Mexmo, Mon Ami Polska, Kryolan City Warszawa, Stage Line Poland, Maestro Maestrobrush, IKOR, Messe Düsseldorf GmbH, A.S. Messe Consulting, Ada + i Patronowi Medialnemu MUA.PL

W niedzielę miał również miejsce po raz pierwszy pokaz makijażu Make-up College, w którym trzech wyjątkowych wizażystów podzieliło się swoją wiedzą oraz kilkudziesięcioma trikami. Uczestnicy mieli okazję w swobodnej atmosferze porozmawiać z autorytetami w swojej branży – Magdą Atkins, szkoleniowcem i oficjalną wizażystką Bobbi Brown, Kasią Zarembą – makijażystką L`Oreal Paris oraz Adrianem Świderskim, związanym z marką Kryolan. Wizażyści przekazali cały ogrom wiedzy, opowiadali o kulisach pracy z gwiazdami, omawiali swoje autorskie makijaże krok po kroku oraz odpowiadali na pytania uczestników. Cały warsztat zwieńczony był rozdaniem wartościowych upominków w postaci profesjonalnych kosmetyków z Bobbi Brown i L`Oreal Paris, pamiątkowymi zdjęciami oraz wręczeniem certyfikatów.

Strefa City of Make-up to artystyczna przestrzeń, która tętniła życiem przez całe dni targowe, gromadząc wielu zwiedzających oraz kilkanaście marek. Wykłady, pokazy i warsztaty składały się w jedną całość, łącząc środowisko wszystkich osób, dla których wizaż to pasja i sposób na życie. Wyznaczając atrakcyjne trendy wystawiennicze organizatorzy wiedzą jak ważne są relacje między każdą ze stron tego Świata. Tutaj spotykają się producenci, dystrybutorzy, odbiorcy oraz cała rzesza artystów make-up, charakteryzatorów, filmowców i fotografików.

Atrakcji i możliwości zaczerpnięcia wiedzy z wielu stron jest wiele, dlatego już dziś organizatorzy zapowiadają rozwój i mocną inwestycję w powiększenie strefy City of Make-up zarówno pod kątem marek jak i od strony merytorycznej. Zapraszamy Wystawców, jak i wszystkie osoby związane z branżą make-up do współtworzenia niesamowitej atmosfery panującej na targach.